Apr 8, 2021 — 19:00

Na cestě k černé výpovědi, část 3: Vektory

Display.cz facebook live stream

https://fb.me/e/1K2c49KKQ

Display vás srdečně zve na Na cestě k černé výpovědí, část 3: Vektory, online přednášku londýnského uměleckého a kurátorského dua Languid Hands (Rabz Lansiquot a Imani Robinson). Languid Hands promluví o svém filmu a kurátorském projektu Na cestě k černé výpovědi: Modlitba/Protest/Mír, který se zaměřuje na černou výpověď jako na něco dlouhodobě neviditelného, přehlíženého a znevažovaného. Film čerpá z archivní imaginace, černošské kartografie a ze zpovědí umírajících černošských mučedníků a odhaluje komplikovanou povahu pravdy, empatie, spravedlnosti, zákonů, života a smrti v souvislosti s Černoš-stvem. Poté bude následovat diskuze s umělkyněmi Natalie Perkof a Yvonne Vácha o uměleckých dílech, které v reakci na film vytvořily.

Languid Hands je londýnské umělecké a kurátorské duo tvořené Rabz Lansiquot a Imani Robinson.Ve své práci se zajímají o současné výzkumy v oblasti černošských a queer studií, o černošskou kreativní praxi, o černošské praktiky osvobození a také o queer metodologii.

Natalie Perkof je malířka a designérka, věnuje se zkoumání materiálů jako je carbon, aramid, dřevěné laky či fluorescentní barvy a ve svých projektech je často kombinuje s fotografiemi a instalací a při této příležitosti se v jejích tvorbě soustředila na její zkušenost vyrůstání na jižní Moravě.

Yvonne Vácha studovala na UMPRUM a v současnosti žije a pracuje v Praze. V její tvůrčí praxi pracuje s vlastní diasporickou zkušeností pramenící z jejích Senegalských kořenů. Yvonne je malířka, herečka a taneční performerka a její současná tvorba zkoumá migraci and reprezentaci černé zkušenosti velmi živým a energetickým jazykem malby.

Film Towards a Black Testimony s českými titulky můžete shlédnout od 6. dubna do 10. dubna zde